• جعبه فرمان بی ام و (BMW)

جعبه فرمان بی ام و (BMW)


جعبه فرمان خودرو یکی از مهم ترین اجزای سیستم فرمان است که در عین حال که نیروی گشتاور دستان راننده را به چرخ ها منتقل می کند، این نیرو را نیز افزایش می دهد. جعبه فرمان در قسمت بین محورهای جلوی خودرو نصب می شود و باعث انتقال نیروی گشتاور و دَوَرانی فرمان به سگ دست ها با کمک سیبک ها و مفصل های سیستم فرمان می شود. جعبه فرمان بی ام و هم همانند سایر خودروها یکی از اجزای اساسی سیستم فرمان است که نقش مهمی در کنترل و هدایت خودرو و نیز افزایش ایمنی سرنشینان برعهده دارد.

به طور کلی جعبه فرمان خودرو را می توان به دو دسته تقسیم کرد.

جعبه فرمان های مکانیکی:

این نوع جعبه فرمان از قطعات و اجزای مکانیکی تشکیل شده است که باعث انتقال چرخش دست راننده به چرخ ها می شود.

جعبه فرمان های با نیروی کمکی:

 این نوع جعبه فرمان علاوه بر داشتن اجزا و قطعات مکانیکی، تجهیزات و قطعات هیدرولیکی و الکتریکی هم دارد که نیروی گشتاور دستان راننده را افزایش می دهد و باعث لذت بخش تر شدن رانندگی می شود.

جعبه فرمان برقی:

امروزه جعبه فرمان برقی (eps) در خودروهای مدرن و لوکسی همانند بی ام و استفاده می شود. این جعبه فرمان جایگزین نوع هیدرولیک شده است. در این جعبه فرمان پمپ هیدرولیک حذف شده که باعث مصرف 8 تا 10 اسب بخار از قدرت موتور می شده است. از دیگر مزایای جعبه فرمان برقی این است که مایع هیدرولیک و شلنگ ها و نیز نشتی احتمالی هم وجود ندارد. این مزیت باعث شده است که دیگر نیازی به بازدید و چک کردن همانند سیستم فرمان هیدرولیک نباشد.

برای جعبه فرمان BMW در بیشتر مدل ها از این سیستم استفاده می کنند. خرید جعبه فرمان برقی بی ام و سیستم خودروی لوکسی همانند بی ام و از تجهیزات مدرن و پیشرفته ای برخوردار است. یکی از این سیستم ها جعبه فرمان است که همان طور که گفته شد در بیشتر مدل های جدید از جعبه فرمان برقی استفاده می شود.

از این رو برای خرید جعبه فرمان بی ام و از نوع برقی که سیستمی پیشرفته محسوب می شود باید از فروشگاهی معتبر که گارانتی مورد اطمینانی هم ارائه می دهد خریداری شود. با توجه به موارد گفته شده چنانچه قصد تعویض جعبه فرمان بی ام و خود با نمونه جدید دارید، ما خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی ایران آلمان را توصیه می کنیم.

در این فروشگاه اینترنتی لوازم و تامین قطعات بی ام و از نوع اورجینال عرضه و به فروش می رسد. به این منظور با ورود به سایت این فروشگاه اینترنتی و بررسی سیستم جعبه فرمان bmw در مدل های مختلف در صفحه محصولات سایت، می توانید قطعات را به لحاظ فنی بررسی کرده و با پرداخت هزینه های مربوطه کالا را به صورت اینترنتی خریداری کنید. ضمنا در این فروشگاه جعبه فرمان بی ام و برای تمامی مدل های سری 1 تا 6 موجود است و به فروش می رسد.

لوازم یدکی بی ام و BMW - لوازم یدکی ب ام و - لوازم یدکی BMW - لوازم موتوری بی ام و - لوازم موتوری BMW - لوازم بدنه بی ام و - لوازم بدنه BMW - لوازم یدکی جلوبندی ب ام و - لوازم یدکی جانبی ب ام و - لوازم یدکی لوکس ب ام و - لوازم یدکی برقی ب ام و - لنت ترمز بی ام و - لنت ترمز BMW - لنت بی ام و - لنت BMW - روغن موتور BMW - روغن موتور بی ام و - لوازم یدکی استوک بی ام و BMW - سپر بی ام و - سپر BMW - چراغ بی ام و - چراغ BMW - فروشگاه لوازم یدکی بی ام و ایران آلمان -

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

جعبه فرمان بی ام و (BMW)

 • کد محصول: جعبه فرمان بی ام و (BMW)
 • موجودی: در انبار

  جهت سفارش لوازم BMW با شماره های زیر تماس بگیرید

  09122466213 کرملو

  09121387029 صادقی

  021-33925757

  021-33911920


برچسب ها: جعبه فرمان بی ام و (BMW)