BMW Series 5

مانی که در سال های میانی دهه ۸۰ شمسی واردات خودرو به کشور از نو آغاز شد انواع و اقسام بنز و ب.ام.و های آلمانی نخستین خودروهایی بودند که توانستند خود را به داخل کشور برسانند.

در میان انواع خودروهای پر زرق و برق وارداتی، سری ۵ ب.ام.و ازجمله خودروهایی بود که به واسطه طراحی منحصر به فرد و پویا و البته قیمت نه چندان گزاف در مقایسه با دیگر رقبای هموطن خود به سرعت توانست جای پای خود را در میان لوکس رانان ایرانی مستحکم کرده و همزمان با بازارهای خارجی در ایران نیز به موفقیت چشمگیر دست یابد.

این سری از محصولات کمپانی ب.ام.و در مدل های ۵۲۰، ۵۲۵، ۵۳۰ و در تعداد محدودی نسخه پرقدرت ۵۴۰ یکی پس از دیگری وارد خاک ایران شدند و به فروش رسیدند.
نسل جدید ب.ام.و سری ۵ نیز پس از خروج رسمی ب.ام.و از ایران در آخرین روزهای سال ۸۸ و توسط واردکنندگان آزاد خودرو به کشور آن هم تنها در نسخه ۵۲۳i وارد ایران شد تا ب.ام.و دوستان داخل کشور نیز شانس این را داشته باشند سوار آخرین محصول خودروساز پرآوازه باواریایی شوند.


۳۰ سال با سری ۵
شاید روزی که کمپانی ب.ام.و در سال ۱۹۷۲، نخستین سری ۵ را روانه بازار کرد هرگز فکرش را هم نمی کرد چهار دهه بعد، این سری از محصولات این شرکت لقب «کارآمدترین خودرو سواری جهان» را از آن خود کند و با فروش ۵/۵ میلیون دستگاهی، سردمدار کلاس سدان های خانوادگی لوکس در چهار گوشه جهان شود. نسل نوین ب.ام.و سری ۵ که برای سال ۲۰۱۰ به بازار معرفی شد و اکنون هرچند به صورت محدود اما در خیابان های کشورمان قابل مشاهده است، در هفت نسخه مختلف و با بهره مندی از رنج گسترده قوای حرکتی تولید می شود که ضعیف ترین گونه آن مدل ۵۲۰ با موتور دیزلی بوده که قادر به تولید ۱۸۴ اسب بخار قدرت و قوی ترین نسخه آن هم مدل ۵۵۰ با موتور ۴/۴ لیتری که توانایی ۴۰۷ اسب بخار قدرت را داراست، به شمار می آیند. آنچه در ادامه خواهید خواند تست فنی و بررسی تکنیکی یکی از معدود مدل های سری ۵ جدید در کشورمان است.

مشخصات فنی ب ام و 523

نویسنده: BMWyadak تاریخ انتشار: 2017/09/24 بازدید: 4924 نظرات 0
مشخصات فنی ب ام و 523

مشخصات فنی ب ام و 523

ادامه مطلب

مشخصات فنی ب ام و 528i 2016

نویسنده: ایمان تاریخ انتشار: 2017/09/11 بازدید: 4724 نظرات 0
مشخصات فنی ب ام و 528i 2016

مشخصات فنی ب ام و 528i 2016

ادامه مطلب

معرفی ب ام و سری 5 2017

نویسنده: ایمان تاریخ انتشار: 2017/09/11 بازدید: 4387 نظرات 0

ب ام و در چند ماه اخیر و درست در اوج دوران پر افتخار گذر از یکصد سالگی، روزهای نسبتا سختی را در بازار فروش تجربه می کند و براساس شواهد موجود در حال واگذار کردن جایگاه برتر خود در زمینه فروش خودروهای لوکس به رقیب قدیمی اش، مرسدس بنز است. اما چنین فراز و نشیب هایی در دنیای پر رقابت امروزی طبیعی است و مدیران ب ام و برنامه گسترده ای را برای محصولات آینده خود تدارک دیده اند.

ادامه مطلب

نمایش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)